Pomysł na firmę jednoosobową blog

[novashare_inline_content]

Dobry pomysł na firmę jednoosobową to blog. Nie sam lecz z biznesem, który wokół niego zbudujesz. Jeżeli nie masz jeszcze firmy i pewności co dokładnie chcesz robić, zacznij od bloga. Blog może być początkiem bardzo udanego biznesu, który z czasem rozwiniesz.

Dlaczego blog to dobry pomysł na firmę jednoosobową?

Jest kilka powodów, dla których warto założyć bloga jeśli się myśli o budowaniu własnego biznesu.

Blog to pomysł na firmę z małym kapitałem

W porównaniu z innymi typami działalności biznesowej zakładanie bloga jest naprawdę proste i tanie. Wszystko czego potrzebujesz, żeby szybko zacząć cieszyć się swoim blogiem to:

  • Domena internetowa czyli adres internetowy Twojego bloga (koszt: kilkadziesiąt złotych rocznie)
  • Firma hostingowa lub znajomy, który udostępni Ci swój serwer (w zależności od firmy hostingowej i wybranej opcji +/- 150 złotych rocznie)
  • Blog na platformie WordPress.org (za darmo)
  • Szablon (darmowy lub płatny) i podstawowe wtyczki / funkcjonalności (darmowe)

Blog ze swej natury jest jednoosobowy

Blog to rzeczywiście pomysł na firmę jednoosobową, bo ze swej natury jest „jednoosobowy”. Jest osobisty. Nie ma potrzeby by publikowało na nim kilku autorów. To zaleta bo, jak pokazuje historia licznych blogerów, będąc jedynym autorem, można w pojedynkę zbudować wokół bloga całkiem dobrze prosperujący jednoosobowy biznes. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by w przyszłości publikować teksty także innych autorów (tzw. wpisy gościnne).

Pozwala zbudować bazę potencjalnych klientów

Pomysły na firmę jednoosobową

Jak zaczynasz pisać bloga na temat, który Cię interesuje zaczynasz docierać do czytelników, z których cześć to potencjalni klienci produktów lub usług Twojego blogowego biznesu. A więc zaczynasz budować rynek potencjalnych odbiorców produktów, które być może dopiero stworzysz.

Ułatwia zdobycie wiedzy o rynku

Jak masz czytelników to zaczynasz wchodzić z nimi w interakcję. Dostajesz komentarze do wpisów, które zamieszczasz i pytania, na które odpowiadasz. Ty także ma możliwość pytania o ich problemy i potrzeby związane z tematyką Twojego bloga. To wszystko, z czasem, pozwala Ci zdobyć (lub przynajmniej poszerzyć) wiedzę o rynku, na którym działasz.

Umożliwia przetestowanie pomysłów na biznes

Mając lepszą wiedzę o rynku, problemach i potrzebach Twoich potencjalnych klientów, możesz zacząć testować produkty i usługi swojego blogowego biznesu i szukać najlepszych metod zarabiania na blogu.

​Możesz wysłać e-mailem lub zamieścić na stronie bloga ankiety z pytaniami dotyczącymi produktów, które chcesz stworzyć. Odpowiedzi czytelników pozwolą Ci dopracować pomysły a w niektórych przypadkach zrezygnować z części z nich i uniknąć katastrofy.

Możesz też rozpocząć przedsprzedaż i wstępnie zorientować się czy i jak duży będzie realny popyt na produkt, który chcesz oferować. W zależności od wyników, możesz wycofać się z pomysłu lub, wręcz przeciwnie, zainwestować więcej czasu i pieniędzy w jego rozwój i wprowadzenie na rynek.

Dzięki blogowi budujesz markę i zaufanie

Blog to dobry pomysł na firmę jednoosobową także dlatego, że pozwala Ci zacząć budować markę swojego biznesu i zaufanie do niego. Te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Prowadząc bloga, pozwalasz by ludzie lepiej mogli Cię poznać i polubić. Z czasem nabierają do Ciebie zaufania, które jest konieczne by zaczęli od Ciebie kupować.

Rekomendacje

  • Nie zwlekaj z założeniem bloga. Wybierz tematykę, która Cię interesuje i zacznij pisać i pogłębiać wiedzę o rynku i potencjalnych klientach Twojego blogowego biznesu.
  • Pamiętaj, że budujesz blogowy biznes a nie blogowe hobby.
  • Zobacz czy i jak duża jest konkurencja na polu , na którym chcesz działać.
  • Nie bój się porzucać pomysłów, które nie mają szansy na sukces rynkowy. To normalne, że nie wszystko co wymyślamy będzie trafione.
  • Cały czas szukaj nowych, lepszych pomysłów i rozwiązań. Powodzenia!

Jeśli uważasz, że treść tego artykułu jest przydatna, kliknij w przycisk i udostępnij ją innym!

[novashare_inline_content]

[novashare_floating]