[novashare_inline_content]

Kto powinien mieć własny profil na Pintereście? Każdy? No, niekoniecznie. Pinterest nie jest dobry dla każdego. Z całą pewnością własne konto na Pintereście mogą mieć przedsiębiorcy i blogerzy. Ale czy profil na Pintereście powinien mieć prezydent Stanów Zjednoczonych?

Wybory prezydenckie w USA a profil na Pintereście

Politycy, w szczególności ci ubiegający się o najwyższe stanowiska w państwie, starają się wykorzystywać wszystkie możliwe media i kanały komunikacji do budowania pozytywnego wizerunku i pozyskiwania przychylności wyborców. Dlatego, oni sami lub spece z ich sztabów wyborczych, chętnie sięgają po serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, ale też Pinterest.

Obama kontra Romney z Pinterestem w tle

W czasie wyborów prezydenckich 2012 roku, istniejący od 2 lat Pinterest nie był jeszcze zbyt popularny. Zarówno Barack Obama jak i Mitt Romney mieli profile na Pintereście, które jednak wyglądały na niezbyt używane. Było na nich zaledwie kilka nie za bardzo angażujących wpisów ze zdjęciami promującymi kampanię.

barack obama profil na pinterescie
mitt romney profil na pinterescie

Zupełnie inaczej miała się sytuacja z ich żonami. Michelle Obama i Ann Romney miały aktywne konta na Pintereście z wizualnymi treściami, których zadaniem było dotarcie do głosujących kobiet i generalnie ocieplenie wizerunku swoich mężów. Stąd obecność zdjęć rodzinnych, ulubionych książek czy pinów związanych ze stylem życia.

michelle obama profil na pinterescie
ann romney profil na pinterescie

Kampania prezydencka 2015 roku a „wirtualna tablica korkowa”

30 czerwca 2015 roku kandydatka Demokratów Hillary Clinton dołącza do Pinteresta! Jej nowo powstałe konto na Pintereście ma 7 tablic z inspirującymi cytatami samej Clinton i innych kobiet sukcesu. Jest też zdjęcie ślubne z byłym prezydentem Billem Clintonem, zdjęcia córki i wnuczki. Są też przepisy kulinarne.

hillary clinton profil na pinterescie

Pinterestowy profil Hillary Clinton pokazuje ją, przede wszystkim, jako kobietę, która na Pintereście walczy o głosy kobiet (ponad 80% użytkowników Pinteresta to kobiety).

Republikański konkurent Hillary Clinton Donald Trump nie miał profilu na Pintereście. Być może jego sztabowcy stwierdzili, że amerykańskie kobiety nie są tą grupą wyborców, która zadecyduje o jego zwycięstwie i zrezygnowali z obecności Trumpa w zdominowanym przez żeńskiego użytkownika serwisie społecznościowym.

A czy Ty masz już profil na polskim Pintereście? Jeśli nie, dowiedz się co to jest Pinterest, jak działa i jak z niego korzystać?

Jeśli uważasz, że treść tego artykułu jest przydatna, kliknij w przycisk i udostępnij ją innym!

[novashare_inline_content]

[novashare_floating]