[novashare_inline_content]

Są sytuacje, w których przydaje się wiedza o tym jak usunąć konto na Pintereście lub je wyłączyć? Zdarza się, że mając kilka różnych kont jedno z nich przestaje być potrzebne. Nie zawsze trzeba je usuwać. Czasem wystarczy je wyłączyć. Ale trzeba wiedzieć jak. Dlatego w tym rozdziale będzie o usuwaniu i wyłączaniu kont.

Kiedy usuwamy konto na Pintereście?

  • Po pierwsze, kiedy już wiemy, że, z takich czy innych powodów, nie chcemy lub nie możemy dalej prowadzić profilu (teraz i w przyszłości). Nie chcemy też by zawartość naszego pinterestowego konta „krążyła” jak „kosmiczne odpady” (nawet jeśli najwspanialsze) w „internetowej przestrzeni okołoziemskiej”.
  • Inna, bardziej praktyczna, przyczyna to nasz chroniczny brak poczucia bezpieczeństwa przechowywanych danych, które, jeśli nie teraz to w przyszłości, mogą wyciec. Więc niepotrzebne już konto wolimy usunąć.
  • Jeszcze inny powód to śmierć bliskiej osoby, której profil i konto chcemy usunąć.

Jak usunąć konto na Pintereście?​

Po zalogowaniu do Pinteresta kliknij ikonkę swojego profilu.

Jak usunąć konto na Pintereście lub je wyłączyć?

Kliknij na ikonkę, którą Pinterest nazywa śrubką (dla mnie to bardziej nakrętka śrubki).

usuwanie konta na Pintereście

Kliknij „Wyłącz konto”.

wyłączanie konta na Pintereście

Jak widzisz, prawie wszystko w tej sekcji dotyczy konsekwencji i powodów wyłączenia konta (o czym będzie jeszcze w dalszej części tego rozdziału) a nie jego usunięcia. Ponieważ nas interesuje zamknięcie konta na stałe przyciskamy napis w dolnym lewym rogu.

Jak wyłączyć konto na Pintereście

Pinterest ostrzega, że zamknięcie konta oznacza utratę tablic i Pinów i informuje, że wyśle Ci e-mail do potwierdzenia. Wciśnij „Tak, wyślij e-mail”.

wyłączanie konta na Pinterest

W e-mailu, który otrzymasz kliknij „Tak, zamknij konto”. W ten sposób ostatecznie potwierdzisz chęć usunięcia konta na Pintereście.​

Po 14 dniach Twoje konto zostanie zamknięte. Natomiast Twój publiczny profil będzie od razu wyłączony. Te 14 dni, to dla Ciebie czas na ewentualną zmianę decyzji. Wtedy (koniecznie przed upływem 14 dni) zaloguj się ponownie na ten sam e-mail i hasło a Pinterest prześle Ci link, dzięki któremu włączysz konto na nowo.​

W przypadku zamykania konta nieżyjącej już osoby procedura jest bardziej skomplikowana. Konieczne będzie przesłanie do Pinteresta e-mailem Twoich danych i danych osoby zmarłej (np. scan aktu zgonu, link do konta, adres e-mail itp.). Sprawdź szczegółowe informacje o tym jak usunąć konto na Pintereście .

W jakich sytuacjach wyłączamy konto na Pintereście?

Przykładowe powody, dla których można chcieć wyłączyć konto podaje Pinterest prosząc o ich zaznaczenie (1).

Jak wyłączyć konto na Pintereście?

Jak wyłączyć konto na Pintereście?​

Procedura wyłączenia konta jest taka sama jak już omówiona procedura jego zamknięcia. Różnica jest tylko taka, że po zaznaczeniu powodu chęci wyłączenia konta (1), zamiast „Zamknij moje konto na stałe”, klikasz czerwony przycisk z napisem „Wyłącz moje konto” (2).​

Pinterest wyłączy Twoje konto i zlikwiduje jego połączenie​ z Twoim kontem na Facebooku i Twitterze (jeśli takowe było). Twój profil i tablice przestaną być widoczne.​

Uwaga:​

  • Żeby się upewnić, że konto zostało wyłączone, zamiast się logować, wpisz adres URL wyłączonego profilu.
  • Logowanie sprawi, że konto zostanie ponownie włączone, a tego nie chcesz.
  • Pamiętaj, że Twój e-mail i nazwa użytkownika będą zajęte także po wyłączeniu konta. Dlatego rozważ czy nie lepiej będzie je zmienić w ustawieniach zamiast wyłączać konto.

Podsumowanie

Oby nigdy nie było potrzeby wyłączania lub zamykania konta na Pintereście. Jeśli jednak pojawi się taka konieczność, to będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę i jak to zrobić.

Przeczytaj co to jest Pinterest, jak działa i jak z niego korzystać?

Jeśli uważasz, że treść tego artykułu jest przydatna, kliknij w przycisk i udostępnij ją innym!

[novashare_inline_content]

[novashare_floating]